Promo haly PromoBlog Poradna Stavba skladu jednoduše

Stavba skladu jednoduše


Trendy při stavbě skladu

V posledních letech výrazně vrostla poptávka po montovaných skladovacích halách. Příčin je hned několik. Montované skladové haly jsou díky jednoduchosti svého konstrukčního řešení a rychlosti výstavby ideální řešením pro toho investora, který hledá rychlé vyřešení svého problému s nedostatečnou skladovou kapacitou za pokud možno co nejnižší cenu. 

Každý investor očekává:

  • kvalitní provedení stavby,
  • s dobrými tepelně izolačními vlastnostmi,
  • dlouhou životností a
  • odpovídající požární odolností.

To vše mu nabízí montovaná hala. Přitom nepotřebuje téměř žádnou údržbu.

Konstrukce u skladových hal

Skladové haly se staví nejčastěji s klasickou rámovou konstrukcí (ocelovou či betonovou) bez středové podpěry, což zajišťuje jejich vysokou praktičnost. V případě požadavku na velký rozpon rámu haly a to nad 25m, lze tohoto docílit příhradovou konstrukcí rámu nebo středovou podpěrou. U betonových konstrukcí lze dosáhnout jiných rozměrů. Nosné ocelové konstrukce se skládají s IPE profilů, které ve střešní části spojují vaznice, na které se následně klade střešní opláštění. Betonové konstrukce jsou vetknuté a horní vazník je volně položen na betonové sloupy.

Konstrukce skladových hal je přizpůsobena praktičnosti a skladovému hospodářství.

Zateplení při stavbě skladu

Zateplení haly může být buď ze sendvičových panelů s IPN nebo minerálním jádrem, nebo v kombinaci se skládaným střešním pláštěm s fólií.. IPN jádro zajišťuje dobré tepelně izolační vlastnosti haly, minerální jádro vyšší požární odolnost a lepší zvukovou izolaci. V případě volby haly nezateplené, je použit na opláštění trapézový plech a stěnová konstrukce doplněna o paždíky. Správnou volbou materiálu a typu opláštění haly, je taková to hala efektivně přizpůsobena svému účelu a lze v ní skladovat jak hořlavé, tak i nehořlavé materiály.

Rozměry skladové haly

Délka skladové haly je prakticky neomezena a záleží pouze na přání investora nebo velikosti pozemku. Celková délka haly je rozdělena do jednotlivých rámových modulů, které se pohybují nejčastěji v rozmezí 5 -6 metrů. Samozřejmostí je dostatečné prosvětlení skladových hal. Možnou volbou je použití plastových oken po obvodu haly, v případě haly nezateplené použít prosvětlovací sklolaminátové pásy.

Regály jako ideální doplněk skladové haly

Montované skladové haly jsou ideálním řešením pro paletové i regálové skladování. Zajistí účelné a efektivní skladování zboží, surovin a materiálů a to s maximálním využitím prostoru. Pokud hala bude koncipována jako paletový sklad, kde palety stojí převážně podél stěn haly nebo tvoří uličky, je lepší volbou střešní obloukový světlík, který je možné i otvírat a regulovat tak teplotu v hale. Dobrým pomocníkem je v tomto případě i elektronické čidlo, které hlídá větší poryvy větru nebo dešťové přeháňky a v případě nenadálé změny počasí světlík automaticky uzavře. Samotná výška haly je pro standardní skladování prakticky neomezena. Skladová hala může být doplněna jeřábovou dráhou s mostovým jeřábem.

Zateplení skladu

Vysoké ceny energií nutí majitele montovaných skladových hal hledat úspory. Již dříve zmíněné tepelně izolační vlastnosti sendvičových panelů ve spojení s osazením střechy fotovoltaickými panely jsou ideálním řešením. Investice ve formě kvalitnějšího zateplení haly a úspory energií se v takovém to případě velmi rychle navrací.   

Barevná variabilita skladových hal

Samotná skladová hala nemusí být pouze funkční a praktická. V dnešní době lze vybírat s celé palety barevných provedeníprofilací opláštění. Panely je možné klást na stěny jak vodorovně tak i svisle a docílit originality každé jednotlivé stavby. Barevná různorodost klempířských prvků, lemování střech a rohů, případně kolem vrat nebo oken, umožňuje individualizovat stavbu nebo ji naopak přizpůsobit jejímu okolí.

Cena montované skladové haly

Pokud se rozhodujte postvit sklad, tak montovaná hala je ideální volba pro váš podnikatelský záměr. Haly jsou nejlepší poměr cena/m3. Ceny jednotlivých hal můžeze porovnatceníku hal.


 

Skladová montovaná hala

Další příspěvky poradny

Rychlost výstavby montované výrobní haly

I přes neočekávané vlivy v minulých letech na ekonomiku odvětví montovaných hal vykazuje stále vysoká čísla realizovaných staveb. Nároky společnosti na široký sortiment s sebou přinesly potřebu navýšit skladovací kapacity výrobních podniků tak, aby reflektovala zvýšenou poptávku v sektoru. Tato situace vede nejen výrobní společnosti k investicím do navýšení výrobních či skladových prostor.

Realizace montované skladové haly krok po kroku

Poptávka po montovaných skladových halách v České republice od počátku 21. století výrazně vzrostla a její trend je stále rostoucí. Za jeden z hlavních důvodů tohoto faktu je považován nižší index zastavěnosti skladových hal v porovnání se zbytkem západní Evropy. Montované skladové haly jsou ideálním řešením pro investory řešící problém s nedostatečnou skladovou kapacitou.

Jak se správně starat o montovanou halu

Montované a údržba haly je důležitá pro dlouhodobou životnost haly. Je nutné udržovat v dobrém stavu všechny části, některé vyžaduje předepsaná norma k určité části montované haly. V tomto článku vás provedeme jak se starat o konstrukci, panely, plechy, okapy, vrata, okna a celkově o vaši montovanou halu.

Cena montované haly

V uplynulé dekádě jsme zaznamenali zvýšenou poptávku po stavbě montovaných hal. Bylo tomu z důvodu ekonomické konjunktury, rozvoje průmyslu a celkově příznivé situaci na trhu. V době Covidu se situace poněkud změnila. Zájemci o výstavbu hal začali více rozmýšlet svou investici, její rentabilitu a celkovou návratnost, rychlost výstavby a její flexibilitu, která se promítne do ceny každé haly.


Nezávazná poptávka

Vyplňte telefonní číslo v platném formátu.

Opiště kontrolní kód (CAPTCHA).

Vyplňte e-mailovou adresu v platném formátu.

Osobní data spravujeme v souhladu se zásadami ochrany osobních údajů.

Zadat poptávku Konfigurovat

Přijali jsme Vaši poptávku

Těší nás Váš zájem o dodávku ocelové haly od firmy PROMO HALY s. r. o.. Vaše poptávka byla zaregistrována.

V e-mailové zprávě naleznete stručné shrnutí poptávané konfigurace.

Nabídku zpracujeme do pěti pracovních dnů a ozve se Vám některý z obchodníků.

Kde nás najdete?

Kontakt

Moravská 2864/63
767 01  Kroměříž
+420 728 305 164
poptavky@promohaly.cz
Menu