Promo haly Aktuality Stavba skladu jednoduše

Novinky v montovaných halách


Stavba skladu jednoduše

Trendy při stavbě skladu

V posledních letech výrazně vrostla poptávka po montovaných skladovacích halách. Příčin je hned několik. Montované skladové haly jsou díky jednoduchosti svého konstrukčního řešení a rychlosti výstavby ideální řešením pro toho investora, který hledá rychlé vyřešení svého problému s nedostatečnou skladovou kapacitou za pokud možno co nejnižší cenu. 

Každý investor očekává:

  • kvalitní provedení stavby,
  • s dobrými tepelně izolačními vlastnostmi,
  • dlouhou životností a
  • odpovídající požární odolností.

To vše mu nabízí montovaná hala. Přitom nepotřebuje téměř žádnou údržbu.

Konstrukce u skladových hal

Skladové haly se staví nejčastěji s klasickou rámovou konstrukcí (ocelovou či betonovou) bez středové podpěry, což zajišťuje jejich vysokou praktičnost. V případě požadavku na velký rozpon rámu haly a to nad 25m, lze tohoto docílit příhradovou konstrukcí rámu nebo středovou podpěrou. U betonových konstrukcí lze dosáhnout jiných rozměrů. Nosné ocelové konstrukce se skládají s IPE profilů, které ve střešní části spojují vaznice, na které se následně klade střešní opláštění. Betonové konstrukce jsou vetknuté a horní vazník je volně položen na betonové sloupy.

Konstrukce skladových hal je přizpůsobena praktičnosti a skladovému hospodářství.

Zateplení při stavbě skladu

Zateplení haly může být buď ze sendvičových panelů s IPN nebo minerálním jádrem, nebo v kombinaci se skládaným střešním pláštěm s fólií.. IPN jádro zajišťuje dobré tepelně izolační vlastnosti haly, minerální jádro vyšší požární odolnost a lepší zvukovou izolaci. V případě volby haly nezateplené, je použit na opláštění trapézový plech a stěnová konstrukce doplněna o paždíky. Správnou volbou materiálu a typu opláštění haly, je taková to hala efektivně přizpůsobena svému účelu a lze v ní skladovat jak hořlavé, tak i nehořlavé materiály.

Rozměry skladové haly

Délka skladové haly je prakticky neomezena a záleží pouze na přání investora nebo velikosti pozemku. Celková délka haly je rozdělena do jednotlivých rámových modulů, které se pohybují nejčastěji v rozmezí 5 -6 metrů. Samozřejmostí je dostatečné prosvětlení skladových hal. Možnou volbou je použití plastových oken po obvodu haly, v případě haly nezateplené použít prosvětlovací sklolaminátové pásy.

Regály jako ideální doplněk skladové haly

Montované skladové haly jsou ideálním řešením pro paletové i regálové skladování. Zajistí účelné a efektivní skladování zboží, surovin a materiálů a to s maximálním využitím prostoru. Pokud hala bude koncipována jako paletový sklad, kde palety stojí převážně podél stěn haly nebo tvoří uličky, je lepší volbou střešní obloukový světlík, který je možné i otvírat a regulovat tak teplotu v hale. Dobrým pomocníkem je v tomto případě i elektronické čidlo, které hlídá větší poryvy větru nebo dešťové přeháňky a v případě nenadálé změny počasí světlík automaticky uzavře. Samotná výška haly je pro standardní skladování prakticky neomezena. Skladová hala může být doplněna jeřábovou dráhou s mostovým jeřábem.

Zateplení skladu

Vysoké ceny energií nutí majitele montovaných skladových hal hledat úspory. Již dříve zmíněné tepelně izolační vlastnosti sendvičových panelů ve spojení s osazením střechy fotovoltaickými panely jsou ideálním řešením. Investice ve formě kvalitnějšího zateplení haly a úspory energií se v takovém to případě velmi rychle navrací.   

Barevná variabilita skladových hal

Samotná skladová hala nemusí být pouze funkční a praktická. V dnešní době lze vybírat s celé palety barevných provedeníprofilací opláštění. Panely je možné klást na stěny jak vodorovně tak i svisle a docílit originality každé jednotlivé stavby. Barevná různorodost klempířských prvků, lemování střech a rohů, případně kolem vrat nebo oken, umožňuje individualizovat stavbu nebo ji naopak přizpůsobit jejímu okolí.

Cena montované skladové haly

Pokud se rozhodujte postvit sklad, tak montovaná hala je ideální volba pro váš podnikatelský záměr. Haly jsou nejlepší poměr cena/m3. Ceny jednotlivých hal můžeze porovnatceníku hal.


 

Skladová montovaná hala

Další aktuality

Montované haly jsou fenomén

V posledním vydání časopisu Konstrukce 08/2022 vyšel článek od společnosti PROMO HALY s.r.o. Článek se zaměřuje na rychlou výstavbu v segmentu montovaných hal a příkladem je práce dokončená hala v Holešově pro společnost BM plus s.r.o. Společnost představí svou referenci - skladovou halu 20x84m výšky 8,2m v atice. Technicky hala je v článku popsána do detailu, jak střešní plášť, konstrukce a opláštění.

Předali jsme skladovou halu v Holešově

Ke konci července 2022 jsme dokončili kompletně bez vad skladovou montovanou halu v Holešově pro BM plus s.r.o. Holešov. Společnost se zabývá zpracováním papíru a z nich vyrábí spoustu toaletních výrobků do domácností a průmyslu. Tato montovaná skladová hala po úplném dokončení bude od září sloužit jako jeden z mnoha expedičních skladů společnosti.

Stavíme skladovou halu v Ostravě

V červenci 2022 jsme zahájili stavbu v Ostravě. Jedná se o atypickou skladovou halu pneumatik pro Pneuservis. Skladová hal je rozměru 22x22m výšky 6,8m. Hala je atypická tím, že se staví na původní železobetonový skelet, který dříve sloužil jako 50m věž pro nedaleký hlubinný Důl Petra Bezruče. Stávající železobetonová konstrukce je tvaru oktagonu.

PROMO HALY investory provedou realizací montované haly od A do Z

V posledním vydání časopisu Stavební a Investorské noviny 05/2022 vyšel článek o společnosti PROMO HALY s.r.o. Rozhovor s Petrem Münsterem - jednatelem společnosti se zaměřuje na představení společnosti a čím se společnost zabývá, a tedy segmentem montovaných hal a všech aktivit spojených s průmyslovou výstavbou.


Kovářská 126/21
767 01  Kroměříž
poptavky@promohaly.cz
+420 733 461 817
Menu