Promo haly Materiály Fotovoltaické panely

Fotovoltaické panely


Na této stránce si představíme některé důležité aspekty spojené s instalací fotovoltaických panelů na montované haly a střechy hal. Instalace fotovoltaických (FV) panelů na výrobu elektřiny může výrazně snížit spotřebu energie a také pomoci snížit emise CO2. Už při návrhu haly je nutné počítat s dodatečným zatížením od 15 - 30 kg/m2 na fotovoltaické panely. Panely se mohou kotvit přímo na sendvičové panely, nebo pro panely dát pomocnou podkonstrukci.

Konstrukce pro fotovoltaické panely

  • s pomocnou ocelovou konstrukcí - rovné střechy do 6° (panely se montují pod sklonem na ocelovou konstrukci)
  • bez pomocné konstrukce - šikmé střechy nad 6° (panely se montují přímo na střešní plášť)

Fotovoltaika je technologie využívající slunečního záření k výrobě elektrické energie. Tato technologie se stále více rozšiřuje jako udržitelný způsob výroby energie, zejména pro průmyslové a komerční budovy, jako jsou montované haly a střechy hal. Tyto prostorné plochy poskytují ideální podmínky pro instalaci solárních panelů.

Potenciál fotovoltaické energie

Montované haly a střechy hal mají obvykle velké plochy a mohou být ideálním místem pro instalaci fotovoltaických panelů. Díky své rozloze mohou takové budovy generovat velké množství elektřiny, což může výrazně snížit náklady na elektřinu a závislost na tradičních fosilních palivech.

Průzkum a návrh

Před instalací fotovoltaického systému je důležité provést důkladný průzkum. To zahrnuje analýzu sluneční expozice, struktury střechy nebo montované haly a zhodnocení stínění, které by mohlo ovlivnit účinnost solárních panelů. Na základě těchto informací je možné navrhnout optimální konfiguraci fotovoltaického systému.

Statická stabilita

Při instalaci fotovoltaického systému na montované haly je nezbytné zajistit, že struktura střechy nebo haly je dostatečně pevná a stabilní, aby unesla zátěž FV panelů a dalších souvisejících zařízení. V některých případech může být nutné provést posílení střechy nebo konstrukce.

Integrované systémy

Moderní fotovoltaické systémy umožňují integraci panelů přímo do střechy nebo montované konstrukce. Tyto integrované systémy poskytují estetičtější vzhled a mohou pomoci chránit panely před vnějšími vlivy, jako jsou vítr nebo sníh.

Sledování výkonu

Po instalaci je důležité sledovat výkon fotovoltaického systému a pravidelně provádět údržbu. Systém sledování umožní identifikovat případné problémy nebo snížení výkonu a umožní tak jejich rychlou opravu.

Právní a regulační aspekty

Instalace fotovoltaického systému na průmyslové budovy může vyžadovat dodržení určitých stavebních a elektrických předpisů a normativů. Je důležité zajistit, že je vše v souladu s místními zákony a normami.

Ekonomické výhody

Instalace fotovoltaických panelů může mít pro majitele montovaných hal nebo průmyslových střech řadu ekonomických výhod. Kromě snížení nákladů na energii může také umožnit získání státních nebo místních dotací a podpor.

Fotovoltaické systémy instalované na montované haly a střechy hal představují perspektivní cestu ke zvýšení energetické efektivity a snížení ekologického otisku těchto průmyslových objektů. Nicméně, každý projekt by měl být zvážen individuálně s ohledem na specifické podmínky a potřeby daného místa.

Instalace fotovoltaických panelů

Nezávazná poptávka

Vyplňte telefonní číslo v platném formátu.

Opiště kontrolní kód (CAPTCHA).

Vyplňte e-mailovou adresu v platném formátu.

Osobní data spravujeme v souhladu se zásadami ochrany osobních údajů.

Zadat poptávku Konfigurovat

Přijali jsme Vaši poptávku

Těší nás Váš zájem o dodávku ocelové haly od firmy PROMO HALY s. r. o.. Vaše poptávka byla zaregistrována.

V e-mailové zprávě naleznete stručné shrnutí poptávané konfigurace.

Nabídku zpracujeme do pěti pracovních dnů a ozve se Vám některý z obchodníků.

Kde nás najdete?

Kontakt

Moravská 2864/63
767 01  Kroměříž
+420 728 305 164
poptavky@promohaly.cz
Menu