Promo haly Materiály

Materiály montovaných hal


Konstrukce

Ocelová konstrukce

Ocelová rámová konstrukce haly

Ocelové konstrukce nacházejí uplatnění ve stále větší škále odvětví a jsou používány pro stále větší rozmezí výrobků. Mohou být rámovéhopříhradového či obloukového typu.

Typickým znakem ocelových konstrukcí je jejich nízká hmotnostadaptabilnost. Mezi další přednosti ocelových konstrukcí bezpochyby patří jejich rychlá montáž, dlouhá životnost, nepřeberné množství funkčního ale i estetického řešení, s tím spojená snadná kombinace s rozdílnými typy materiálů, jejich pevnost, stálost a v dnešní době stále více vyzdvihovaná otázka životního prostředí – tedy jejich recyklovatelnost. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na ekonomickou stránku ocelových konstrukcí a možnosti vysoké požární odolnosti.

Zjistit více

Betonová konstrukce

Betonová konstrukce

Železobetonové konstrukce mohou být použity pro všechny typy hal. Disponují obvyklým betonovým povrchem a jejich struktura obsahuje pouze přírodní materiály. Mezi hlavní výhody patří jejich vysoká požární odolnost, a to i bez nezbytnosti jakýchkoliv dalších modifikací, vhodnost pro haly a stavby velkých rozměrů, stejně tak jako využití i pro vícelodní haly. Další předností je jejich dlouhá životnost, vysoká nosnost, a s tím spojená vysoká pevnost v tlaku konstrukce.

Nátěry konstrukcí

Nátěry konstrukcí

Nátěry pro průmyslové haly v dnešní době získávají stále větší pozornost, a to díky své kvalitě a vysoké odolnosti, čímž poskytují konstrukci dlouholetou ochranu. Důležitým kritériem pro správnou volbu nátěrového systému je podklad – tedy povrch materiálu, který bude ochrannou barvou opatřen. Dalším měřítkem je metoda nanášení barvy – zda je možné aplikovat barvu ručně (válečkem či štětcem) nebo je nutné využít vysokotlaké stříkací přístroje. Velkou roli hraje samozřejmě čas schnutí. Ten je závislý na teplotě a vlhkosti prostoru určeného pro nanášení ochranného nátěru. Důležitý vliv na správný výběr nátěrové hmoty má taktéž korozní prostředí a požadovaná životnost.

Zjistit více

Opláštění panely

Opláštění panely

Sendvičové panely jsou řazeny mezi současné trendy stavebních prvků. Při jejich výrobě jsou používány pouze kvalitní materiály a pro potřeby montovaných hal mohou být použity jak pro stěnové, tak i střešní opláštění. Konkrétní druh sendvičových panelů je navržen tak, aby korespondoval s klimatickými i všemi ostatními vlivy působícími v oblasti umístění montované haly a samozřejmě odpovídal estetickým nárokům a požadavkům zákazníka.

Sendvičové panely disponují velkou škálou předností. Pyšní se výbornými protipožárnímitepelně izolačními vlastnostmi, stejně tak jako rychlou montáží, dlouhou životností, jednoduchou údržbou i vzhledem.

Skladba sendvičového panelu je tvořena dvěma zevními pozinkovanými plechy a vnitřním jádrem požadované tloušťky.

Zjistit více

Skládané ploché střechy s fólii

Skládané ploché střechy

Skládané střechy s fólii jsou moderním prvkem, který se používá na montovaných halách. Skládané střechy na montované hale se používají v několika různých skladbách, rozhodujícím prvkem je požární odolnost, vzhled (atiky), využití haly a také sklon střechy.

Montované haly pokud mají malý sklon a atiku na opláštění, tak jsou jedinou alternatovou k sendvičovým panelům či nezatepleným střechám, kde sklon je menší jak 4°. Skládané střechy mají hlavně v kombinaci s minerální vatou (Combi ROOF) výborné protipožárními a zároveň vynikající tepelně izolačními vlastnostmi, stejně tak jako rychlou montážídlouhou životností, jednoduchou údržbou.

Skladba skladané střechy s folii má mnoho alternativ a je popsána samostaně,

Zjistit více
 

Opláštění plechy

Opláštění plechy

Základem trapézových plechů je ocelový plech, který je žárově pokovený vrstvou zinku či aluzinku. Stejně tak jako sendvičové panely, mohou být i trapézové plechy opatřeny barevnou vrstvou, která plní ochrannou funkci a je volena v závislosti na vlivu okolního prostředí. Existuje široká paleta jak barev, tak typů povrchových modifikací, které umožňují vytvářet různé designové kombinace dle přání zákazníka, a to jak pro fasády a střechy, tak pro vnitřní prostory.

Mezi hlavní výhody trapézových plechů se řadí jejich nízká hmotnost, nicméně i přesto se však jedná o vysoce odolný a masivní materiál, s čímž je spojená jeho přednost odolnostipevnosti v ohybu. Další výhodou je jejich snadná montáž, přeprava i manipulace, jsou nehořlavé, odolné vůči mrazunevsakují do sebe žádnou vodu.

Dveře

Dveře

Dveře se řadí mezi nejnamáhavější výplně montované haly, proto je důležité věnovat jim zvýšenou pozornost. Pro montované haly jsou nejvíce využívány plastové dveře. Stejně tak jako u oken se jedná o kvalitní plastový rám se speciální výztuhou, která zajišťuje maximální pevnost dveřního křídla. Společně s rozvržením meziskelního prostoru garantují výbornou tepelnou a zvukovou izolaci. Kování zabezpečuje jednoduchou manipulaci s dveřmi, může být se zvýšenou nosností a v několika stupních zabezpečení, čímž chrání před násilným vniknutím.

Veškeré dveře jsou vyráběny dle požadavků zákazníka a stejně jako okna mohou být nejen plastová, ale i hliníková.

Okna a prosklené fasády

Okna a prosklené fasády

Okna a prosklené fasády plní důležitou funkci provětráníprosvětlení celé montované haly. Navíc jejich správná volba může mít podstatný vliv na bezpečnost haly a její tepelnou ochranu. Okna, a především prosklené fasády přispívají celkovému designu haly – dodávají stavbám originální, moderní a architektonicky zajímavý vzhled.
Pro montované haly jsou nejvíce využívána plastová okna. Ta snižují jak náklady na osvětlení, tak díky vhodnému barevnému přizpůsobení vytvářejí významnou estetickou složku haly. Tento typ oken je možné dodat v libovolných šířkách i výškách, stejně tak lze vybírat z široké škály barevnosti, v barvách RAL či imitaci dřeva. Samozřejmostí je možnost rozdílné barevnosti v interiéru a exteriéru, čímž lze okna sladit s celkovým designem haly.

Vrata

Průmyslová sekční vrata

Pro potřeby montovaných hal jsou nejčastěji používána průmyslová sekční vrata, která jsou vyráběna vždy dle požadavku klienta a na míru dané stavbě. Tento typ vrat vyžaduje minimální požadavky na místo, a to díky systému otevírání směrem nahoru, čímž nedochází k žádnému omezení prostoru za vraty ani před nimi. Průmyslová sekční vrata mohou být ovládána ručně či elektronicky. V obou případech plní nároky na bezpečnost, a to ve všech úsecích otevírání, přičemž automatická průmyslová sekční vrata navíc zajišťují jednoduchou manipulaci díky elektrickému pohonu. Velké uplatnění vrata nachází především u skladových hal a servisů motorových vozidel.

Světlíky a prosvětlení

Světlíky a prosvětlení

Základní účel světlíků spočívá v prosvětlení prostoru pod střechou, nabízí tedy skvělé řešení prosvětlení montované haly, a to za atraktivní ceny. Tento typ prosvětlení je mnohem efektivnější než jakékoli umělé osvětlení a taktéž je přívětivější pro zdraví osob. Částečně mají světlíky podíl i na odvětrávání haly. V dnešní době existuje velká řada typů světlíků jako například světlíky obloukové, pásové, bodové, sedlové, pultové, kopulové a další. Dominující materiál představuje polykarbonát, jenž vyniká kvalitnějšími tepelně izolačními vlastnostmi než dříve používané drátoskla.

Polykarbonátové prosvětlovací panely mohou být použity jak na střešní, tak obvodové opláštění, nejsou však příhodné do prostředí se značnou vlhkostí či naopak do míst, kde se vyskytuje vysoká vnitřní teplota.

Zámečnické prvky

Zámečnické prvky

Naše společnost dodá a namontuje taktéž různé typy zámečnických prvků. Mezi nejčastější se řadí provozní či požární žebříky, zábradlí, výměny pro vrata, okna či dveře, schodiště, ale taktéž výroba konstrukcí strojů či zařízení.

Nezávazná poptávka

Vyplňte telefonní číslo v platném formátu.

Opiště kontrolní kód (CAPTCHA).

Vyplňte e-mailovou adresu v platném formátu.

Osobní data spravujeme v souhladu se zásadami ochrany osobních údajů.

Zadat poptávku Konfigurovat

Přijali jsme Vaši poptávku

Těší nás Váš zájem o dodávku ocelové haly od firmy PROMO HALY s. r. o.. Vaše poptávka byla zaregistrována.

V e-mailové zprávě naleznete stručné shrnutí poptávané konfigurace.

Nabídku zpracujeme do pěti pracovních dnů a ozve se Vám některý z obchodníků.

Kde nás najdete?

Kontakt

Moravská 2864/63
767 01  Kroměříž
+420 728 305 164
poptavky@promohaly.cz
Menu