Promo haly Montované haly Administrativní haly

Administrativní haly


Administrativní haly jsou nejprestižnější a nejvíce nápadité architektonické stavby mezi montovanými halami. Stavba je řešena dispozičně na více pater a základem každé budovy je centrální schodiště s atriem. Často bývá v této části recepce.

Hlavní přednosti montované administrativní haly

  1. Rychlost výstavby a s tím spojená cena oproti klasickým vyzděným budovám
  2. Výborné tepelné vlastnosti budov s nízkými náklady na provoz
  3. Architektonicky nápadité materiály v kombinaci ocel a sklo
  4. Nízké náklady na založení staveb oproti klasickým stavbám

Konstrukce administrativní haly

Konstrukce těchto typů staveb je řešena tak, že konstrukce jsou přiznány jen z architektonického hlediska, jinak jsou konstrukce schovány za SDK obklady, či ŽB sloupy nataženy omítkovinou. Stropní ocelové konstrukce jsou řešeny průvlaky a stropnicemi, doplněné o TR plech, který tvoří ztracené bednění a na tento plech se lije nosná ŽB deska.

Zateplení administrativní haly

Opláštění skladové haly je řešeno mnoha způsoby, záleží na architektonickém prvku jaký zvolí projektant. Základem bývají sendvičové panely z minerálních desek nebo z PIR výplní. Střechy jsou většinou skládané z folií. Většina administrativních budou má atiku.
Stěny lze doplnit mnoha designovými prvky:

  • Alubond deskami
  • Designovými panely např. Benchmark od Kingspanu
  • Vlnitými plechy aj.

Výplně a prosvětlení

Administrativní budovy jsou u centrálního vstupu často proskleny systémovými prosklenými fasádními prvky, které tvoří dominantu stavby. Vchod je řešen hliníkovými dveřmi, často posuvnými a automatickými. Prosvětlení je řešeno klasickými okny z plastu či hliníku, tvar a velikost navrhuje architekt. Výjimečně jsou centrální schodiště či zasedací místnosti nebo kuchyňky prosvětleny střešním pláštěm a to světlíky z hliníku či kopulovými světlíky s možností otvírky.

Dispozice administrativních hal

Klasická dispozice je vstup se zastřešením, či designovým prvkem. Za vstupem následuje schodiště a centrální hala. Rozmístění kanceláří je dle typu firmy, jinak to mají obchodní firmy a jinak výrobní. Administrativa je často napojena na skladovou či výrobní halu.

Povrchy administrativních hal

Povrchy v administrativních budovách jsou jako v klasické zděné budově, často se volí dlažba, linolea, vinylové podlahy, koberce nebo plovoucí dřevěné podlahy.

Cena administrativní haly

Cenu administrativní haly ovlivňuje především zadání ze strany investora. Podrobnou cenu haly dle vizualizace najdete v Ceníku hal.
 

V případě zájmu o dodávku administrativní haly se na nás můžete obrátit na tel. +420 728 305 665, na poptavky@promohaly.cz nebo použít náš univerzální poptávkový formulář.

Fotogalerie

Kovářská 126/21
767 01  Kroměříž
poptavky@promohaly.cz
+420 733 461 817
Menu