Promo haly PromoBlog Novinky Vývoj cen a novinky, které se udály v roce 2023 v montovaných halách

Vývoj cen a novinky, které se udály v roce 2023 v montovaných halách


Vývoj cen a novinky, které se udály v roce 2023 v montovaných halách

Výstavba montovaných hal v Česku zažívala před lety nebývalý boom a neustále se budovala další logistická centra, sklady, výrobní haly, showroomy, prodejny a servisy či autosalony. Nyní díky zpomalení ekonomiky došlo ke změně poměru mezi nabízeným a poptávaným množství ve všech odvětvích a došlo k mírnému útlumu i ve výstavbě hal.

Vývoj cen a novinky, které se v posledním roce 2023 dějí v montovaných halách, jsou ovlivněny několika faktory, jako jsou ceny materiálů, cena práce, ceny energií a také trendy a inovace.

Ceny stavebních materiálů v oblasti montovaných hal

Ceny stavebních materiálů, jako je ocel, dřevo, beton nebo plast, se v roce 2022 výrazně zvýšily kvůli nedostatku nabídky, zvýšené poptávce a dopravním problémům. To způsobilo, že ceny montovaných hal se také zvýšily a ztížilo to plánování a realizaci stavebních projektů.

V roce 2023 ovšem se ceny stabilizovaly v segmentu montovaných hal a ceny šly v druhé polovině roku výrazně dolů, a to hlavně u ocele a výrobků z nich. Nejvýrazněji poklesla cena hutního materiál a sendvičových panelů až o 25%, dále u ušlechtilých plechů šla cena dolů jen o 10% (trapézové plechy, systém vaznic a paždíků METSEC aj.). Ceny se stabilizovaly i v oblasti tepelných izolací, jako například tepelná izolace CombiRoof šla cenově o 23% dolů oproti roku 2022 řpi skladbě 260mm.

Cena práce ve stavebnictví

Ceny lidské práce kontinuálně roste několik let a akcelerovala v posledních letech díky vysoké inflaci.Každoročně mzdy rostou o cca 5-10% dle odbornosti konkrétní profese.

Ceny energií

Ceny energií, jako je elektřina a plyn, se v roce 2023 také nezastavily a vedle státní pomoci zdražily i pro domácnosti i pro podniky. To znamená, že provoz montovaných hal je dražší a může ovlivnit jejich rentabilitu. Přesto růst cen energií nezabránilo zlevňování stavebního materiálu, kdy museli dodavatelé a výrobci si snížit své marže a zisky, aby udrželi své výrobní kapacity na úrovni před rokem 2023 na úkor konkurence.

Trendy a inovace v oblasti montovaných hal

Montované haly se neustále vyvíjejí a přizpůsobují se potřebám a požadavkům zákazníků a trhu. Některé trendy, které se v posledním roce 2023 dějí v montovaných halách, jsou například:

  • Použití modulárních a flexibilních systémů, které umožňují snadnou změnu velikosti, tvaru a funkce montovaných hal.
  • Použití inteligentních a udržitelných technologií, jako jsou fotovoltaické panely, LED osvětlení, senzory nebo recyklace materiálů, které snižují spotřebu energie a emise.
  • Použití estetických a kreativních prvků, jako jsou barevné fasády, prosklené stěny nebo zelené střechy, které zvyšují atraktivitu a komfort montovaných hal4.

Závěrem lze říct, že nastala výhodná doba na výstavbu montovaných hal, protože se uvolnily kapacity u všech stavebních firem a profesí. Pokud chcete investovat do svých prostor, nyní je čas poptat naši firmu.

Pokud potřebujete poradit, obraťte se na odborníky od výrobce a dodavatele profesionálních montovaných hal společnosti PROMO HALY s.r.o.

Vývoj cen stavebních materiálů

Další novinky

Hledáme nové kolegy na pozici dělník do výroby - obsluha pásové pily

Nabízíme pracovní pozice v úspěšné stavební firmě PROMO HALY s.r.o. Jsme dynamicky se rozvíjející se společnost, zabýváme se projekcí, výrobou a montáží hal. Nabízíme pozice dělník do výroby - manipulátor s hutním materiálem.

Inovace ve výrobě ocelových konstrukcí pro lepší odolnost a trvanlivost

Zásluhou vysoké pevnosti a odolnosti se ocelové konstrukce staly rozhodujícími prvky ve stavebnictví a průmyslu, a to převážně díky značným inovacím ve výrobě ocelových konstrukcí, ke kterým došlo během posledních let. Inovace tvoří nedílnou složku oblasti ocelových konstrukcí.

Hledáme nové kolegy na pozici montér

Nabízíme pracovní pozice v úspěšné stavební firmě PROMO HALY s.r.o. Jsme dynamicky se rozvíjející se společnost, zabýváme se projekcí, výrobou a montáží hal pro nejrůznější využití od autosalonů, skladů, servisů až po montáž samotné ocelové konstrukce či opláštění železobetonových konstrukcí. Nabízíme pozice stavební montér.

Nový konfigurátor montovaných hal

Naše společnost PROMO HALY s.r.o. přináší pro své zákazníky a investory zbrusu nový konfigurátor montovaných hal HiStruck. Součástí konfigurátoru jsou nově předdefinované šablony PROMO, které jsou na našem webu provázány s ceníkem. Zakázník si tedy prohlídne 3D halu, na kterou má základní cenu, a může si měnit zadání dle svých představ. Dále jsou součástí další předdefinované šablony a nakonec prázdné šablony pro tvořivé zákazníky.

Zdražování ve stavebnictví v návaznosti na světové události

Stavebnictví a jeho část – montované stavby či haly – je jedno z odvětví, na které mají velký vliv přirozené hospodářské cykly. Klasickým jevem v nich je střídání recese s konjunkturou. Dalšími výraznými faktory, které mají vliv na stavebnictví a de facto ovlivňují cykly, jsou přírodní katastrofy či války.

Nový web profesionálních montovaných hal

Naše společnost připravuje pro své zákazníky zbrusu nový web, který se skládá z několik důležitých částí, které bude řešit nejeden návštěvník našeho webu.


Nezávazná poptávka

Vyplňte telefonní číslo v platném formátu.

Opiště kontrolní kód (CAPTCHA).

Vyplňte e-mailovou adresu v platném formátu.

Osobní data spravujeme v souhladu se zásadami ochrany osobních údajů.

Zadat poptávku Konfigurovat

Přijali jsme Vaši poptávku

Těší nás Váš zájem o dodávku ocelové haly od firmy PROMO HALY s. r. o.. Vaše poptávka byla zaregistrována.

V e-mailové zprávě naleznete stručné shrnutí poptávané konfigurace.

Nabídku zpracujeme do pěti pracovních dnů a ozve se Vám některý z obchodníků.

Kde nás najdete?

Kontakt

Moravská 2864/63
767 01  Kroměříž
+420 728 305 164
poptavky@promohaly.cz
Menu